AUTOŠKOLA

Nabízíme specializovanou autoškolu i kondiční jízdy s možností psychologické podpory. Příjímáme pouze 1 žáka měsíčně!

Doktor pro řidiče

Autoškolu u nás můžete absolvovat pouze v Brně. Provedeme vás kompletním procesem k získání řidičského průkazu skupiny B, případně A.  V Praze a Ostravě vám doporučíme partnerskou autoškolu s individuální přístupem a zárukou profesionality. V naši autoškole nadstandardně navíc absolvujete nejprve dopravně-psychologické vyšetření, díky tomu zjistíme zda vůbec máte na řízení "buňky" a hlavně motivaci. Bohužel pro mnohé je větší problém získat řidičský průkaz (kde je adept odkázaný pouze na své schopnosti) než absolvovat například vysokou školu, proto eliminujeme zklamání na obou stranách tímto způsobem. Následně je s každým uchazečem dohodnut individuální režim studia a způsob absolvování výcviku. (Vždy v souladu se zák.247/2000Sb.).

Náklady na dopravně-psychologické vyšetření za účelem přihlášení do kurzu autoškoly v naši autoškole si hradí zájemce sám nad rámec kurzovného autoškoly dle platného ceníku! Na základě výsledků dopravně-psychologického vyšetření si dovolujeme zájemce i odmítnout, nicméně i odmítnutý zájemce obdrží výsledky a individuální doporučení se zdůvodněním. 

Termíny závěrečných zkoušek v autoškole (žadatelé o ŘP i "vratkaři") v Brně:   individuálně vrácení ŘP každý týden. 


Máte tyto negativní zkušenosti?

 • Bojíte se usednout za volant, ale víte, že řídit potřebujete.
 • Nejste spokojeni s celkovým přístupem v současné autoškole.
 • Zažili jste nějakou dopravní nehodu a potřebujete získat zpět jistotu a ztracené sebevědomí.
 • Máte špatnou zkušenost s nynějším instruktorem.
 • Řidičský průkaz máte již delší dobu, ale bojíte se a potřebujete dovednosti osvěžit.
   

Obav za volantem vás zbaví psycholog – instruktor.

Uplatňujeme principy a metody speciální pedagogiky a psychologie přímo při výuce. Jízdy budeme dávkovat dle vašich možností, náročnosti a chápání. Celou výuku přizpůsobíme zcela vašim možnostem (kratší jízdy, častější střídání teorie s praxí, nahrávání a zpětný rozbor pomocí videa apod.). Přejděte do naší autoškoly. Nešetříme na kilometrech! S námi projedete celé Brno v různých situacích. Máme zkušenosti a rádi je využijeme při spolupráci s vámi.

Spolupracujeme s Českým sdružením obětí dopravních nehod

Navázali jsme úzkou spolupráci se sdružením, které pomáhá obětem dopravních nehod. Smyslem spolupráce je přizpůsobit jízdy a autoškolu s ohledem na prožitá traumata nebo na specifické problémy, které při řízení tyto lidé pociťují. 

Řekli o nás

Stanislav Vondruška a Mgr. Michaela Blatná

ČSODN spolupracuje s řadou organizací na státní, neziskové i firemní úrovni včetně médií, což umožňuje nejen vzájemnou informovanost mezi jednotlivými organizacemi a veřejností, ale také propojenost souvisejících a navazujících odborných i občanských služeb. Jednou z takových organizací je společnost ViaFit. Oslovila nás myšlenka psychické podpory žákům autoškoly, kteří mají nějaké zábrany nebo obavy před řízením motorových vozidel nebo řidičům a spolucestujícím např. po dopravní nehodě. Tento přístup plně podporujeme. Kombinace psychologa a učitele autoškoly v jedné osobě se nám jeví jako prospěšná a zaručuje individuální přístup s ohledem na požadavky a potřebu jednotlivců. Osobní setkání  a příběhy některých našich klientů nás přesvědčily o smysluplnosti nabízené služby.

Stanislav Vondruška a Mgr. Michaela Blatná , ČSODN

 

Formuláře ke stažení

 


Vrácení řidičského průkazu – proč u nás

  

Potřebujete vrátit řidičský průkaz? Dosáhli jste 12 trestných bodů? Byl vám udělen zákaz řízení na dobu delší než jeden rok nebo jste pozbyli zdravotní způsobilost na tři roky?

 • Umožníme vám vykonat všechny náležitosti na jednom pracovišti s minimální ztrátou času. 
 • V rámci našich služeb můžete využít služeb lékaře, absolvovat povinné dopravně-psychologické vyšetření, autoškolu včetně závěrečné zkoušky. 
 • Výhoda v Brně – nedaleko naší ordinace a učebny je budova magistrátu. Na jednom místě tak vyřídíte potřebné záležitosti. 
 • Autoškolu můžete absolvovat přímo s dopravním psychologem. 
 • Celým procesem vás odborně provedeme a pomůžeme vše vyřídit bez dalších starostí. Máme velmi flexibilní termíny a možnosti.
 • Nejste spokojeni se současnou autoškolou? Přejděte k nám!  (zaplatíte pouze poměrnou část toho co vám chybí po přestupu k nám)

Jak přejít k nám z jiné autoškoly

Abyste mohli přejít k nám, nemusíte absolvovat učební osnovu znovu od začátku. Stačí, když nám předložíte tzv. převodní list a můžete navázat a pokračovat ve výcviku. 

Papíry, které si musíte vyžádat od původní autoškoly:
1. Potvrzení o odučené výuce a výcviku.
2. Vaši přihlášku, kterou jste tam podávali, jejíž součástí je i lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

U nás doplatíte pouze poměrnou část výcviku, která vám zbývá. Pokud bude jakýkoliv problém, vyřešíme jej s vámi individuálně.

V rámci naši nabídky autoškoly, můžete dále využít komplexní školení řidičů, přípravu budoucích učitelů autoškol a další kurzy. Více v dopravním vzdělávání.


 

Zkušenosti našich klientů

Řekli o nás

Dobrý den, jmenuji se Marcel Musil a pracuji jako profesionální hasič. Vyhledal jsem firmu VIAFIT pana doktora  a musím říct, že mě velice ale velice překvapila.

Jejich individuální přístup ke svým klientům a vysoce profesionální jednání je v této firmě naprostou samozřejmostí, nabízejí celou řadu zajímavých procedur, školení a mnoho dalších potřebných aktivit. pokud váháte, tak už nehledejte a navštivte tým pana doktora. S pozdravem a přáním hezkého dne Marcel Musil. Věřte že jste právě našli to co hledáte :-)

Marcel Musil , Hasičský záchranný sbor ČR

 

Kam dál?

Chci si udělat psychotest pro řidiče

Pro objednávky můžete také
volat na tel. 731 654 100